1 Milyon Yazılımcı Programına Katılanlara Aylık 6 GB İnternet

  1 Milyon Yazılımcı Programına Katılanlara Aylık 6 GB İnternet

  1 milyon yazılımcı programına 6 GB internet sunulacağı açıklanmış eğitim kapsamında başvuru yapan bireylere bu paketin verileceği duyurulmuştur. 1 milyon yazılımcı için 6 GB internet desteği bireylere aylık olarak sunulacaktır.

  1 Milyon Yazılımcı Projesi Nedir?

  1 milyon yazilimci projesi hediye internet

  1 milyon yazilimci projesi

  1 milyon yazılımcı projesi Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından online olarak sunulan bir eğitimi içeren projedir. Projenin temel amacı internet erişimi bulunan ve yazılım alanında gelişmek isteyen bireylerin doğru eğitim kaynaklarına ulaşmasını sağlamaktır. Bireylerin farklı yazılım dilleri ile ilgili eğitimlere erişim sağlamasını ve kendilerini geliştirerek bu alan üzerinde ilerlemesini amaçlayan proje gençlerin ilerleyen teknolojiye ve yeni dünya düzenine kayıtsız kalmamaları ve kendilerini geliştirmeleri için sunulmaktadır. Farklı yaş gruplarından bireylerin yazılım konusunda istenilen düzeye ulaşmalarını ve kariyerlerini bu alan üzerinden ilerletmelerini hedefleyen proje, 1 milyon gencin bu alan üzerinden istihdam edilmesini hedeflemektedir. Proje kapsamında bireylerin sisteme giriş yaparak başvuruda bulunmaları ve başvurularını tamamladıktan sonra sistem üzerinde yer alan online eğitimlere katılarak istedikleri yazılım dilinde ve istedikleri alanda eğitim almalarına imkân sunmaktadır. Program kapsamında Python, Java, Java Script, C, C#, Ruby, PHP ve C++ gibi farklı yazılım dillerinde programlama, grafik tasarım ve içerik üreticiliğine dair bilgiler uygulamalı gösterimler ile bireylere sunulmaktadır. Proje içerisinde yer alan eğitimlerin tamamlanması ve gerekli donanıma sahip olunması halinde bireylere eğitim aldıkları alan ile ilgili uzmanlaştıklarını gösteren sertifika belgeleri verilmektedir. Bireylerin eğitim sonunda alacakları sertifika ile CV’lerini güçlendirmeleri ve yazılım alanındaki işlere başvuruda bulunabilmeleri mümkündür.

  Yeni Turkcell’li Olanlara 10 GB Bedava İnternet! Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

  1 Milyon Yazılımcı Projesinden Kimler Yararlanabilir?

  1 milyon yazılımcı projesinden faydalanabilecek kişiler programından e devlet üzerinden giriş yapabilen herkesin faydalanma hakkı bulunmaktadır. Sistem üzerinden e devlet ile giriş yapan ve gerekli CV bilgilerini dolduran tüm vatandaşların eğitim programlarından faydalanma hakkı bulunmaktadır. Eğitim kapsamı içerisinde yer alan eğitimlerin tamamlanması ile bireylerin sertifika almaları mümkündür. Bireylerin eğitim kapsamında edindikleri bilgiler ile network uzmanı, proje yöneticisi, sızma testi uzmanı, veri analisti, veri tabanı yöneticisi, web tasarım uzmanı, iş analisti, sistem uzmanı, yazılım geliştirme uzmanı, raporlama uzmanı, siber güvenlik uzmanı gibi alanlarda iş başvurusunda bulunma hakları bulunmaktadır. Belirtilen işlerde istihdam edilen gençlerin sayısı her geçen gün artmakta ve bireyler tarafından programa yoğun ilgi gösterilmektedir.

  1 Milyon Yazılımcı Projesine Nasıl Başvuru Yapılır?

  1 milyon yazılımcı projesine başvurmak için bireylerin BTK ana sayfası üzerinden işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bireylerin eğitim programından yararlanmak için PTT’ye giderek öncelikle e devlet şifresi almaları gerekmektedir. İstihdam programı kapsamında verilen eğitimlerden faydalanabilmek için bireylerin e devlet üzerinden giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra bireylerin kişisel bilgilerini içeren bölümden CV bilgilerini doldurmaları talep edilmektedir. Bireylerden CV bilgileri kapsamında kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, eğitim ve mezuniyet bilgileri, dil seviyeleri, farklı alanlarda alınmış sertifika bilgileri, programa katılım amaç ve hedefleri ve benzeri bilgiler sorulmaktadır. Bireylerin eğitim programından faydalanabilmek için istenilen bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve başvuru formunun onaylanması gerekmektedir. Bu işlemin ardından bireylerin eğitim sayfaları üzerinden uzaktan eğitim kanalı ile eğitim almaları mümkündür. Program kapsamında verilen eğitim dilleri sayesinde bireylerin gelişen teknoloji sayesinde oluşan yeni dünyada söz sahibi olan ve kendilerini geliştiren bireyler olmaları hedeflenmektedir.

  1 Milyon Yazılımcı Projesi İçin 6 GB İnternet Desteği Nedir?

  1 milyon yazılımcı projesine 6 GB internet desteği sunulacağını söyleyen bakan Albayrak, eğitim programından faydalanarak yazılım konusunda kendini geliştirmek isteyen bireylere 3 küçük sürprizi bulunduğunu da belirtti. Proje kapsamında bireylere yazılım konusunda kendilerini geliştirme ve iş imkânı elde etme fırsatı sunulmaktadır. Proje kapsamında 1 milyon gencin istihdam edilmesi hedeflenmektedir ve gelişen dünyada ülkemizin de söz sahibi olması için eğitim içerikleri ücretsiz olarak bireylere sunulmaktadır. Bireylerin e devlet üzerinden başvuru yaparak faydalanabilecekleri program kapsamında ihtiyaç duyacakları internet erişimi için de 1 milyon yazılımcı için 6 GB internet paketi sunulmaktadır. Eğitim programından faydalanarak yazılım alanında gelişmek isteyen bireylerin internete erişimlerini sağlamak ve internet yetersizliğinden dolayı eğitimden geri kalmalarını engellemek amacıyla projeye katılan gençlere aylık olarak 6 GB internet desteği sunulacağı belirtilmiştir. Destek paketinden proje kapsamında yer alan ve eğitim içeriğine kayıtlı olan bireyler faydalanabilecektir. Verilecek olan 6 GB internet desteğinin sistem üzerindeki derslerin dinlenmesi ve gerekli uygulamaların yapılabilmesi için bireylere sunulmaktadır. Projeden faydalanmak için internet bağlantısını operatörler ve dahili internet bağlantısı sunan kanallar üzerinden sağlanması ve 1 milyon yazılımcı istihdam projesine kayıt olunması şartı aranmaktadır. Bireylerin şartları yerine getirmeleri halinde 6 GB internet destek paketinden faydalanma hakları bulunmaktadır. Internet desteğinin yanı sıra bakan Albayrak, açıklamasında yeni müjdelerde vermiştir.

  Vodafone’dan Üniversitelilere Bedava 6 GB İnternet hakkında detaylar yazımızdadır.

  1 Milyon Yazılımcı Projesi Kapsamında Yapılan Yeni Gelişmeler Nelerdir?

  1 milyon yazilimci projesi

  1 milyon yazilimci projesi gelismeleri

  1 milyon yazılımcı projesinde yeni gelişmeler arasında yer alan aylık 6 GB internet paketinin yanı sıra sisteme e devlet şifresi bulunmadığı için giriş yapamayanlar içinde fırsat sunulacağı duyuruldu. Bunun yanı sıra eğitim programlarının canlı yayınlar ile destekleneceğini sunan bakan Albayrak, Türkiye’nin gelişen teknolojiyi takip eden ve ilerleyen bir ülke olması için çalışmalara devam edeceklerini duyurdu. Gelişen teknoloji ve artan rekabet ortamında yazılım ve kodlama alanına artan talep karşısında kayıtsız kalınamayacağını belirten bakan, 1 milyon yazılımcının istihdamını hedefleyen proje kapsamında birçok gencin bu alana yöneleceğini ve bu alanda çalışmalar yapma imkânı elde edeceğini belirtti.

  1 Milyon Yazılımcı Projesine Yaş Sınırından Katılamayanlar

  1 milyon yazılımcı projesinde yaş sıkıntısı yaşayan bireyler için bakan Albayrak tarafından bir müjde verildi. 15 yaşın altında oldukları için e devlet şifresi alamayan ve bu yüzden sisteme giriş yapamayan gençlerin, sistemden faydalanabilmeleri için farklı bir giriş tasarımında bulunduklarını belirten bakan, ayrıca e devlet şifresi bulunmayan ve projeden yararlanmak isteyen kişilerin farklı bir sistem üzerinden işlem gerçekleştirebilmeleri için çalışmaların yürütüldüğünü duyurdu. Daha fazla gencin sisteme erişim sağlamasının hedeflendiğini söyleyen Albayrak, bu alanda yaşanan gelişmelerin yakından takip edildiğini ve bu alan üzerinde çeşitli çalışmaların gerçekleştirildiğini belirtti.

  1 Milyon Yazılımcı Projesi Canlı Oturum Desteği Nedir?

  1 milyon yazılımcı projesi kapsamında canlı oturum desteğinin de sunulacağını belirten bakan, alanında uzman eğitmenler ile canlı yayınların yapılacağını ve bu canlı yayınlar aracılığıyla eğitime katılan bireylerin etkileşimli eğitim almalarının sağlanacağını duyurdu. 1 milyon yazılımcı projesi kapsamında yer alan eğitimler, sisteme daha önce yüklenmiş ve bireylerin istedikleri gün ve saatte faydalanabilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Alanında uzman kişilerin ders anlatımı sunduğu sistemde ilerleyen dönemde canlı ders desteklerinin de yapılacağını duyuran bakan, bu kapsamda üç küçük gelişmenin sonuncusunun canlı ders desteği olacağını duyurdu. Proje kapsamında e devlet şifresi olmadığı için giriş yapamayan bireyler için yeni giriş paneli, canlı ders desteği ve süreç içinde internete erişimlerini kolaylaştırmak adına 1 milyon yazılımcı için 6 GB internet desteği sunulacaktır.

  Yorumları Takip Et
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumda Bulunmak İçin Tıklayın !x