81 Milyon Aboneye 1 GB İnternet Hediyesi

  03.05.2020
  989
  A+
  A-
  81 Milyon Aboneye 1 GB İnternet Hediyesi

  81 milyon abone için 1 GB internet hediyesi, Türkiye’de bulunan mobil iletişim şirketleri tarafından kendi abonelerine hediye edilmektedir. 1 GB internet hediyesi mobil iletişim şirketleri abonesi olan tüm müşterilere Ramazan ayına özel düzenlenmiştir. Bu hediye paketi herhangi bir koşul sunmadan müşterilere verilmektedir ve 1 ay içerisinde kullanılmalıdır. Diğer mobil iletişim şirketlerinin sundukları hediye internet, SMS ya da dakika gibi 1 GB Ramazan ayına özel internet de müşterilerinin bir ay boyunca kullanabilmesi için hazırlanmıştır. Kişilerin 1 GB internet hediyesinden yararlanabilmek için herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Fakat hat sahipleri bu hediyeden faydalanmışlar ise tekrar internet paketlerinden faydalanmak için abonesi oldukları mobil iletişim şirketlerine ödeme yaparak yeni servislerden yararlanabilmektedir. Ayrıca kişilerin hatlarına tanımlı olan paketler, 1 GB internet hediyesinden etkilenmeyecektir. Bu sebeple kişiler internet hediyeleri tükendiğinde eski tarifesinden harcamaya devam edecektir. Ayrıca kişilerin hangi mobil iletişim şirketine abone oldukları da internet hediyelerinin kapsamını değiştirmemektedir. Bunun sebebi 1 GB internet hediyesinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 81 milyon vatandaşa koşulsuz şartsız sunulması ve herhangi bir ayrım yapmamasıdır. Ayrıca hat sahiplerinin kullandıkları hatların faturalı ya da faturasız ödeme yapması da 1 GB internet hediyesinden faydalanmalarını engellememektedir. Şirketler kendi müşterilerine faturalı da olsa faturasız da olsa 1 GB internet hediyesini sunmaktadır. 1 GB internet hediyesi şu iletişim şirketleri tarafından kullanıcılara hediye edilmektedir:

  • Türk Telekom faturasız veya faturalı hat sahipleri,
  • Vodafone faturasız veya faturalı hat sahipleri,
  • Turkcell faturasız veya faturalı hat sahipleridir.

  Türk Telekom 1 GB İnternet Hediyesi

  1 gb hediye

  1 gb internet hediyesi

  Türk Telekom’un 1 GB internet hediyesi, Türk Telekom abonesi olan tüm müşterilere verilmektedir. Türk Telekom, 1 GB internet hediyesinden faydalanmak isteyen kişilerin herhangi bir başvuruda bulunması gerekmemektedir. Kişilerin Türk Telekom’a ait bir hattının olması ve bu hattın kullanıma açık olması hediyeden faydalanabilmesi için yeterli koşullardır. 1 GB internet hediyesi, tüm operatörler adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan bir karar ile kullanıcılara dağıtılmaktadır. Bu adım hem Covid-19 virüsü sebebi ile insanların evde daha fazla vakit geçirmesinden dolayı hem de Ramazan ayının gelmesi ile insanların evde vakit geçirmekte zorlanmaması adına atılmış bir adımdır. Yani verilen 1 GB internet hediyeleri devlet tarafından kullanıcılara sunulmaktadır. Türk Telekom kullanıcıları hediyelerini mobil uygulamayı kullanarak görüntüleyebilmektedir.

  2020 Türk Telekom Bedava İnternet Veren Paketleri yazımıza da bakabilirsiniz.

  Vodafone 1 GB İnternet Hediyesi

  Vodafone 1 GB internet hediyesi, diğer operatörlerde olduğu gibi devletin almış olduğu karar ile müşterilere sunulan bir Ramazan ayı hediyesidir. 1 GB internet hediyesi Vodafone üyesi ya da diğer mobil iletişim şirketlerinden herhangi birinin üyesi olan müşterilere koşulsuz bir şekilde sunulmaktadır. Vodafone abonesi olan tüm kullanıcılar devletin sunduğu bu hediyeden faydalanabilmektedir. Kişilerin bu hediyeyi alabilmesi için yapması gereken herhangi bir başvuru bulunmamaktadır. Vodafone aboneleri, mobil uygulamayı kullanarak hattına tanımlanan 1 GB internet hediyelerini görüntüleyebilmektedir. 1 GB İnternet hediyesi Vodafone ve diğer mobil iletişim şirketlerinin aldığı kararla müşterilere dağıtılan bir hediye değildir. Bu karar tüm operatörler için devlet tarafından ortak karar ile alınmıştır.

  Turkcell 1 GB İnternet Hediyesi

  Turkcell 1 GB internet hediyesinden, Turkcell abonesi olan tüm hat sahipleri yararlanabilmektedir. Kullanıcıların faturalı ya da faturasız hatta sahip olması gözetilmeksizin hediye tüm kullanıcılara gönderilmektedir. Bu sebeple hediye internetten faydalanmak isteyen kişilerin herhangi bir işlemde bulunarak talep etmesine gerek yoktur. Turkcell aboneleri hattına tanımlanan 1 GB internet paketlerini operatörlerine ait mobil uygulamalarından görüntüleyebilmektedir. 1 GB internet hediyesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kararı ile kullanıcılara sunulan bir hediye olmasından dolayı kişilerden istenen bir koşul da bulunmamaktadır. 1 GB internet hediyesinden faydalanan kişiler bu internetleri başka bir hatta transfer edememektedir. Başka bir Turkcell hattı dahi olsa bu işlem gerçekleştirilmemektedir. Bu sebeple hediyeler yalnızca tanımlanan hat kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

  2020 Turkcell Bedava İnternet Veren Paketleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  1 GB İnternet Hediyesinden Kimler Faydalanabilir?

  1 GB internet hediyesinden faydalanmak isteyen kişilerin Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom operatörlerinden bir tanesine üzerinden hat sahibi olması yeterlidir. Kişilerin faturalı ya da faturasız olması fark etmeden tüm kullanıcılara 1 GB internet Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 81 milyon kişiye verilmektedir. Bu sebeple 1 GB internet hediyesi sahibi olmak isteyen kişilerin başvuruda bulunması ya da herhangi bir yere mesaj göndermesi gerekmemektedir. 1 GB internet hediyesinden faydalanan kişinin, başka bir hattan kendisine internet hediyesini göndermesi mümkün değildir. 1 GB internet hediyeleri tanımlanan hattın kullanıcısı tarafından kullanılabilmektedir ve tek seferlik bir hediyedir. Bunun sebebi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının tüm vatandaşlara eşit miktarda bu hediyeyi sunmasıdır. Eşitliğin bozulmasının önüne geçebilmek adına herhangi bir transferin yapılması da mümkün değildir.

  1 GB İnternet Hediyesi Nasıl Alınır?

  1 gb internet nasil alinir

  1 gb internet sartlari

  1 GB internet hediyesi almak için kullanıcıların herhangi bir işlem yapması gerekmemektedir. 1 GB internet hediyesi, Ramazan ayının gelmesi ve insanların sevincine ortak olunabilmesi adına verilen bir hediyedir. Bu sebeple kişiler ayırt edilmeden tüm vatandaşlara koşulsuz 1 GB internet hediye edilmektedir. Kişiler hatlarına tanımlanan 1 GB internet hediyelerini görüntüleyebilmek için abonesi oldukları operatörlerin mobil uygulamalarını kullanarak kullanımlarını ve hediyelerini görüntüleyebilmektedir. Devletin vatandaşlara hediye ettiği 1 GB internet yalnızca ramazan ayı boyunca geçerlidir ve kişilere yalnızca bir kerelik olmak üzere verilmiştir. 1 GB internet hediyesini bitiren kullanıcılar tekrar internet hediyesinden faydalanamamaktadır. Diğer internet kullanımları için kişilerin, operatörleri tarafından belirlenen standart fiyatları ödemesi gerekmektedir.

  Sağlık Çalışanlarına Özel 15 GB İnternet Hediyesi

  Sağlık çalışanları için hazırlanan 15 GB internet hediyesi Türkiye’de hizmet veren sağlık çalışanları için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan internet hediyesidir. 1 GB internet hediyesi tüm vatandaşlar için hazırlanırken, 15 GB internet ise sağlık çalışanlarının iletişim yollarını daha sık kullandığı ve aileleriyle iletişim kurmaları gerekçeleriyle Ulaştırma Bakanlığı tarafından sunulmaktadır. Sağlık çalışanlarına özel bu kampanyanın suiistimal edilmesinin önüne geçebilmek adına bazı koşullar koyulmuştur. Bu kampanyadan data hatları dışında faturalı ve faturasız hat sahibi sağlık çalışanları herhangi bir operatöre abone ise yararlanabilmektedir. Kampanyaya katılmak isteyen kişilerin katılım başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca kişiler kampanyaya yalnızca bir kere katılabilmektedir ve tekrar katılamamaktadır. Kişilerin hattına sunulan kullanım hakkı yalnızca hat sahibi tarafından kullanılabilmektedir. Kişiler hatlarına tanımlanan internet hediyesini başka bir hatta transfer edememektedir.

  1 GB İnternet Hediyesi Tekrar Alınır Mı?

  1 GB internet hediyesi, yalnızca tek bir seferlik tüm internet kullanıcısı hat sahiplerine verilmektedir. Bu sebeple 1 GB internet hediyesi Ramazan ayı boyunca bir defa verilir ve daha sonrasında bir daha verilmemektedir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından vatandaşlar için hazırlanan bu hediyenin kişilere birden fazla verilmesi mümkün değildir. İnternet kullanıcısı hat sahipleri hediye edilen 1 GB interneti bitirdikleri takdirde eski tarifesi üzerinden operatörüne ödeme yapmaya devam edecektir. Ayrıca hat sahiplerinin hatlarına tanımlanan bu hediyeler, başka bir hatta ya da numaraya tahsil edilememektedir. Bunun sebebi hediyenin tek seferlik olmasıdır ve herkese eşit biçimde gönderilmesidir.

  Yorumları Takip Et
  Bildir
  guest

  1 Yorum
  En Yeniler
  Eskiler Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Serkan ipek

  İnternet yardımı

  1
  0
  Yorumda Bulunmak İçin Tıklayın !x