Vodafone Fatura Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

  10.04.2021
  3.676
  A+
  A-
  Vodafone Fatura Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Vodafone fatura kesim tarihini değiştirme işlemi Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden yapılabilir. Vodafone fatura kesim tarihini değiştirmek için gerekli diğer seçenekler SMS yöntemi veya müşteri hizmetleri hattını aramak olabilir. Vodafone faturalı hattınızın aramalara kapanmaması için fatura kesimleriniz gerçekleştikten sonra ödemelerinizi otomatik ödeme talimatları ile yapmanız da mümkündür. Bu yöntemi Vodafone üzerinden veya bankanız üzerinden yapma hakkınız bulunur.

  Vodafone Fatura Kesim Tarihi Nedir?

  Vodafone fatura kesim tarihi hesap kesim tarihi olarak da adlandırılır. Vodafone faturalı hattınız üzerinden yapmış olduğunuz 1 aylık kullanımlarınız 30 gün sonunda hesaplanarak tarafınıza iletilen borç tutarı fatura kesimleriniz sonucu ödenmesi gereken fatura miktarınızı belirtir. Faturaların oluşturulduğu gün de fatura kesim tarihi olarak adlandırılır. Bu fatura kesim tarihinizden sonra borcunuzu belirlenen günler kapsamında ödemezseniz Vodafone hattınız kullanıma kapanır.

  Vodafone, fatura kesim tarihlerini her ayın 1. günü, 10. günü, 21. günü olarak belirler. Bu günlerden birini seçerek ödemelerinizi o tarihe göre ayarlayabilirsiniz. Eğer Vodafone faturalı hat kullanıcısı herhangi bir talimat vermezse sistem otomatik olarak fatura kesim tarihini kendisi oluşturur.

  Vodafone Fatura Kesim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

  vodafone fatura kesim tarihi ogrenme

  Vodafone faturalı hat kullanıcılarının fatura kesim tarihlerini öğrenmek için yapmaları gereken adımlar şu şekildedir:

  • Vodafone resmi internet adresi üzerinden Vodafone faturalı hattınıza ait fatura kesim tarihinizi öğrenebilirsiniz.
  • Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden Vodafone numaranız ile giriş yaparak fatura kesim tarihinizi kontrol edebilirsiniz.
  • Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak fatura kesim tarihiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Vodafone mobil ödeme PlayStation kazandırıyor! Bilgilerine de bakabilirsiniz.

  Vodafone Fatura Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

  Vodafone faturalı hat müşterileri fatura kesim tarihlerini değiştirme hakkına sahiptir. Vodafone tarafından belirlenen fatura kesim tarihlerinden kendinize en uygun olanı seçerek değişim yapma fırsatınız bulunur. Vodafone fatura kesim tarihini değiştirmek için yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

  Vodafone müşteri hizmetlerini arama seçeneği ile fatura kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz.

  • 542 veya 542 542 00 numaralı Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanarak, müşteri hizmetleri temsilcinizden fatura kesim tarihinizin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.
  • Müşteri hizmetleri seçeneği ile fatura kesim tarihini değiştirme işlemini sadece hat sahibi yapabilir.
  • Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman hat sahibine ait kişisel bilgileri ile ilgili soruları doğru cevaplamanız gerekir.

  Size en yakın Vodafone mağazasına giderek fatura kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz.

  • Vodafone faturalı hat kullanıcıları kendilerine en yakın Vodafone şubesine giderek personele fatura kesim tarihini değiştirmek istediğini belirtmesi sonucu işlem başlatılır.
  • Fatura kesim tarihi değiştirme işlemi sadece hat sahibi tarafından yaptırılabilir.
  • İşlem esnasında personel, hat sahibinin kimlik kartını inceledikten sonra işlem başlatır.
  • Hat sahibinin birinci dereceden akrabaları dahi bu işlemi gerçekleştiremez. Vodafone fatura kesim tarihi değiştirme bireysel bir işlemdir.

  Vodafone Yanımda mobil uygulaması seçeneği ile fatura kesim tarihini değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

  • Vodafone faturalı hat kullanıcısı fatura kesim tarihini değiştirmek isterse Vodafone Yanımda uygulamasını telefonuna kurup, telefon numarası ile giriş yaptıktan sonra gerekli değişim işlemlerini yapabilir.
  • Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden “faturalarım” başlığına tıkladıktan sonra “fatura detaylarım” başlığı üzerinden fatura kesim tarihinize ulaşabilir ve fatura ödemenizin son tarihini görebilirsiniz.

  Vodafone Fatura Danışmanı Nedir?

  Bireysel fatura danışmanı; Vodafone operatörü tarafından hazırlanan bir uygulamadır. Bireysel fatura danışmanı ile Vodafone faturalı hat kullanıcıları, hesap kesimi gerçekleşen faturalarını ödeyebilir veya fatura kullanımlarını inceleme şansı elde edebilirler. Vodafone bireysel fatura danışmanı ile tüm aboneler fatura detaylarını görebilir.

  Bu işlem için Vodafone resmi internet adresi www.vodafone.com üzerinden bireysel fatura danışmanı servisine giriş yapmak gerekir. Daha sonrasında gerçekleştirmek istenilen fatura işlemi seçilerek faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Diğer adımlarda sizden Vodafone hat numara bilginiz istenerek kullanım dökümleriniz size sunulur.

  Vodafone Faturası Ödenmeyen Hat Ne Zaman Kapanır?

  Vodafone faturalı hat kullanıcıları fatura kesim tarihlerinden sonra fatura ödeme tarihlerinin son gününe kadar fatura borçlarını ödemeleri gerekir. Vodafone faturalı hat aboneleri fatura borçlarını ödemezler ise karşılaşılacak durumlar şu şekildedir:

  • Vodafone faturalı hat abonesi fatura borcunu zamanında ödemez ise Vodafone tarafından fatura son ödeme tarihi itibari ile 1 hafta ek süre tanınır.
  • Bu süre içerisinde hattınız arama görüşmelerine ve SMS görüşmelerine kapanmaz. Fatura borcunun geç ödenmesine dayalı olarak gecikme faizi uygulanır. Fatura gecikme faiz oranı %2.5 olarak yansıtılır.
  • Vodafone faturalı hat kullanıcısı kendisine belirtilen 1 hafta içerisinde de ödeme işlemi yapmaz ise Vodafone hattı giden aramalara ve SMS gönderimlerine kapanır.
  • 1 hafta süreye ek olarak 3 gün daha süre tanınır ve SMS ile fatura ödemeleriniz hatırlatılır.
  • 3 gün içerisinde de Vodafone faturalı hat borcunu ödemeyen abonenin hattı tamamen kapatılır.
  • Size ait Vodafone faturalı hattınıza gelen aramalarda “bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı çıkar.
  • Vodafone faturalı hattınızın kapanması sonucunda borcunuz silinmez. Takip eden 1 ay içerisinde borcunuzun taksitlendirilme seçeneği bulunur. Taksit seçenekleri ile de Vodafone faturalı hattınızın borcunu ödemezseniz Vodafone, icra yolu ile borcunuzu sizden tahsil eder.

  Vodafone Faturası Otomatik Ödeme Talimatı İle Nasıl Ödenir?

  vodafone otomatik odeme talimati nasil verilir

  Vodafone faturalı hat kullanıcıları faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ödeyerek yaşanacak olası gecikmeleri önleyebilir. Vodafone faturalı hattınız için otomatik ödeme talimatı uygulanırken yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • Vodafone faturalı hattınızın borçlarını otomatik ödeme talimatı üzerinden her ay sistem tarafından otomatik olarak ödemek için Vodafone resmi internet adresini kullanabilirsiniz. vodafone internet adresi üzerinden fatura ödeme kısmına geldiğiniz zaman fatura işlemleriniz ile ilgili tüm detaylara ulaşmanız mümkün.
  • Bu bölümden fatura kesim tarihlerinizi kontrol edebilir ve sisteme kredi kart bilgilerinizi kayıt ettirdikten sonra ödeme talimatlarınızı verebilirsiniz.
  • Bir diğer seçenek olarak Vodafone Yanımda mobil uygulaması kullanılarak otomatik ödeme talimatı verilebilir.
  • Vodafone Yanımda mobil uygulaması ile otomatik ödeme talimatı vermek için Yanımda uygulamasını telefonunuza indirip Vodafone numaranız ile giriş yapmanız gerekir. Giriş işlemleriniz sonrasında faturalarım menüsü üzerinden otomatik ödeme talimatınızı aktif hale getirebilirsiniz.
  • Otomatik ödeme talimatı oluşturmak için size en yakın Vodafone şubesine giderek kimlik kartınızın incelenmesi sonucu işleminiz yapılır.
  • Vodafone müşteri hizmetleri aranarak da otomatik ödeme talimatı verilebilir. 542 veya 0 542 542 00 00 numaralı Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanarak müşteri hizmetleri temsilciniz ile otomatik ödeme talimatı başlatabilirsiniz.
  • Otomatik ödeme tanımlayacağınız kredi kartınızın ait olduğu banka üzerinden de otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bankanızla iletişime geçerek veya bankanızın mobil uygulaması üzerinden Vodafone faturalı hattınıza ait gerçekleştireceğiniz otomatik ödeme talimatınızı aktif hale getirebilirsiniz.

  Vodafone mobil ödeme ile Spotify yüzde 50 indirim fırsatı! Detaylarına da bakabilirsiniz.

  Vodafone Faturası Taksitlendirilebilir Mi?

  Vodafone faturalı hat kullanıcılarının fatura borçlarını taksitlendirmesi mümkündür. Vodafone faturalı hat borçlarının taksitlendirilmesi ile ilgili detaylar şu şekildedir:

  • Vodafone faturalı hattın dönem faturası 50 TL üzeri olan aboneler taksitlendirme işlemi yapabilir.
  • Hakkında yasal takip başlatılmamış kısıtlı veya dondurulmuş abonelerin Vodafone faturalı hat borçları taksitlendirilebilir.
  • Vodafone faturalı hatların borç taksitlendirmeleri Vodafone mağazaları aracılığı ile yaplır.
  • Ödenmemiş toplam tutara göre maksimum adette taksitlendirme işlemi yapılarak Vodafone faturalı hattınızın hesap kesim tarihi gerçekleşmesi sonucu biriken borcun gecikmiş bedelini ödeyebilirsiniz. Vodafone hesap kesim tarihi zamanlarınızı kendiniz belirleyerek olası gecikmeleri önleyebilirsiniz.

  Yorumları Takip Et
  Bildir
  guest

  1 Yorum
  En Yeniler
  Eskiler Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Halil CAN

  Faturamı öde

  1
  0
  Yorumda Bulunmak İçin Tıklayın !x