Vodafone Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

  09.12.2020
  789
  A+
  A-
  Vodafone Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

  Vodafone tarife değişikliği işlemleri, abonelerine ne hızlı hizmeti sunan Vodafone ile artık çok kolaydır. Her zaman aboneler tarafından çekinerek bakılan bir konu olan tarife değişikliği işlemleri, hat aboneleri tarife değişikliği yapmak istediklerinde anında gerçekleştirilmeme korkusu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu yüzden aboneler çoğu zaman bu işlemden vazgeçmek durumunda kalmakta veya ortaya çıkan karmaşık işlemleri yapmaktansa ve hatlarının bir süre kapalı olmasını istemedikleri için tarife değişiklik işlemine başvurmamaktadır. Vodafone tarife değişikliği, diğer operatörlerin aksine aboneler için oldukça basit yollar ile ve anında gerçekleşmektedir. Vodafone’nun yaptığı kampanyalar ile her zaman aboneler için ilgi odağı olmayı başarmaktadır. Böylece geniş abone kitlesine sahip olup her zaman en iyi kaliteyi sunmak için elinden gelen bütün çabayı göstermektedir. Türk Telekom, müşterilerinin her zaman memnun olmasını isteyen ve bunun için çok çalışan bir operatör olmuştur. Vodafone, gerek yeni abonelerine gerekse eski abonelerine her zaman çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Sunulan kampanyalar faturalı hat tarifleri ve faturasız hat tarifeleri şeklinde ayrı ayrı abonelerin tercihine bırakmaktadır. Vodafone herkese ve her bütçeye uygun fırsatları sunmayı temel amacı olarak görmektedir. Ayrıca resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgilere ulaşmak mümkün olacaktır.

  Vodafone Tarife Değişikliği Yöntemleri Nelerdir?

  vodafone tarife degisikligi yontemleri nelerdir

  Vodafone tarife değişiklikleri için abonelerine çeşitli şekillerde fırsatlar sunmaktadır. Vodafone’unun aboneleri için sunduğu fırsatlar şunlardır:

  • Vodafone Yanımda uygulaması ile tarife değişikliği yapabilme: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Tarifelerim ve kullanımım” sekmesinin altındaki “Geçebileceğim tarifeler” sayfasından tarifeleri kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için Google Play veya Play Store kullanılmaktadır.
  • Yanımda İnternet fırsatı ile tarife değişikliği: “Geçebileceğim tarifeler” sayfasından tarifeleri hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.
  • Son olarak tarife değişikliği yapmak için 7000’i arayarak veya cep telefonunun mesaj bölümüne geçmek için tarife kodunu girerek 7048’e SMS gönderebilirsiniz.

  Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

  Vodafone İle Tarife Değişikliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Vodafone ile tarife değişikliği yapmak isteyen müşteriler için hazırlanan fırsatların koşulları iki bölümde incelenmektedir. Faturalı hat sahibi olan abonelerin tarife değişikliği yaparken dikkat etmesi gereken koşullar şunlardır:

  • Taahhüt imzaladığınız bir kampanyanız varsa, kampanya esaslarına göre düşük tarifelere geçmemelisiniz. Sözleşme prensibi gereği daha düşük tarife değişiklikleri için cayma ücreti faturanıza yansıyacaktır.
  • Aynı ay içerisinde gerçek zamanlı fiyat listesini değiştirmek isterseniz, mevcut fiyat listeniz düzeltme veya transfer işlevini kullanmamalıdır. Sabit veya devredilebilir bir oran kullanırsanız, bu oranın tam tutarı sizden alınacaktır.
  • Tarifenize başladığınız tarih ile fatura kesim tarihiniz arasında bir dönemde tarife değiştirirseniz, feragat ettiğiniz oran, kullandığınız oranın tam tutarına veya oran prensibine göre güne göre ücretlendirilecektir. Ayrıca yeni geçiş yaptığınız tarifeye çevirdiğiniz günlük fiyat faturanıza yansıyacaktır.
  • Tarife değiştirme hakkınız yeni seçtiğiniz tarifenin devamı olmayacak, otomatik olarak silinecektir.
  • Geçmek istediğiniz tarifenin sunduğu diğer paket seçenekleri her tarifeye göre değişiklik göstermektedir. Fiyat ilkesini kontrol ederek satın almanız gereken diğer paketler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Faturalı hat sahibi olan abonelerin tarife değişikliği yaparken dikkat etmesi gereken koşullar şunlardır:

  • Mevcut traifenizi değiştirirseniz, geçerlilik süresinin sonuna kadar eski tarifenizdeki kullanma hakkını kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Geçmek istediğiniz tarifenin sunduğu diğer paket seçenekleri her tarifenin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Tarife içeriğini kontrol ederek satın almanız gereken diğer paketler hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • Saçma Güzel ve Gani tarifelerini kullanan müşterilerimiz, tarifelerini değiştirmeleri halinde 30 gün içinde önceki tarifelere dönemezler.

  Vodafone Faturalı Tarifeden Faturasız Tarifeye Geçiş Mümkün Müdür?

  Vodafone abonelerine, faturalı tarifeden faturasız tarifeye geçiş fırsatı sunmaktadır. Bu fırsatı kullanan aboneler bazı kısıtlar ile karşılaşabilir. Bu kısıtlar şunlardır:

  • Geçilen tarifeyi etkinleştirmeden sonraki ilk 30 gün içinde ebeke içinde geçiş yapamazsınız.
  • Şebeke içinde geçiş yaptıktan sonra 30 gün içinde şebeke içinde tekrar geçiş yapamazsınız.

  Vodafone Tarifleri İle Sahip Olunan Hakların Yenilenme Süresi Ne Zamandır?

  vodafone tarifeleri ile sahip olunan haklar

  Vodafone tariflerinin yenilenme süreleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça basittir. Faturalı hatlarda; haklarınız fatura tarihinde saat 00: 00’da güncellenerek yeni haklarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ön ödemeli hatlar için; girilen tarih ve saatten gelen bildirim mesajına göre tarifeyi güncelleyin. Kullanım haklarınızı görüntülemek için “İnternet Ücretlerim ve Kullanımım” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Vodafone İle İleri Tarihli Tarife Değişikliği Yapmak Mümkün Müdür?

  Vodafone’un aboneleri için sunduğu bir diğer fırsat ise ileri tarihli tarife değiştirebilme hakkıdır. İleri tarihli tarife değişikliği yaptığınız zaman, bir sonraki fatura döneminden itibaren geçerlilik hakkına sahip olacaksınız. Onay mesajı cep telefonunuza gönderildikten sonra Vodafone tarife değişikliği talebiniz işleme alınacaktır.

  Vodafone İle Anlık Tarife Değişikliği Ne Şekilde Yapılmaktadır?

  Vodafone ile anlık yapılan tarife değişikliklerinde, eskiden kullanılan tarife ve yeni seçilen tarifenin toplu süreleri ve aylık sabit ödenen fatura miktarı iki taraf için de çıkarılmaktadır. Yeni tarife için talimat verdikten sonra kısa bir süre içerisinde cep telefonuna onay SMS’i gelecektir. Onay SMS ile yeni seçtiğiniz tarifeye geçiş sağlamış olacaksınız.

  Vodafone’dan 6 Ay Boyunca Bedava İnternet Kampanyası ayrıntılarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  Vodafone İle Hangi Tarifler Arasında Geçiş Yapılmaktadır?

  Vodafone’un aboneleri için sunduğu birçok tarife bulunmaktadır. Aşağıdaki listede Vodafone tarife değişikliği yapılabilecek paketler bulunmaktadır:

  • Uyumlu 5 paketi,
  • Red 20 paketi,
  • Yeni süper uyumlu,
  • Red 25 paketi,
  • Uyumlu genç 4 paketi,
  • Uyumlu 6 paketi,
  • Uyumlu 10 paketi,
  • Uyumlu genç oyun paketi,
  • Uyumlu bol dakika paketi,
  • Red 30 paketi,
  • Uyumlu 3 paketi,
  • Red 35 paketi,
  • Redli genç oyun paketi,
  • Uyumlu genç 6 paketi.

  Yorumları Takip Et
  Bildir
  guest

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Yorumda Bulunmak İçin Tıklayın !x